FORGOT YOUR DETAILS?

All On Four

Ağız ve diş sağlığı; kişinin hayat kalitesini ve yaşamdan aldığı zevki belirleyen en önemli unsurdur. Diş hekimleri ise hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak protez veya implant gibi tedavi yöntemlerini geliştirmişlerdir.

Hastanın ihtiyacı, tedavide belirleyici rol oynamaktadır. Uygulanan tedavi yönteminde, hasta memnuniyeti göz önünde bulundurulmaktadır.

Kişinin yediği yemekten zevk alması, gıda ihtiyacını doğru karşılayabilmesi, konuşma işlevlerini tam anlamıyla gerçekleştirebilmesi ağız ve diş sağlığına bağlıdır.

Dişlerini kaybetmiş, tat alma, konuşma, aşırı ağrılar, yemek yeme gibi sorunları olan hastalara, olmayan dişlerin yerini yapay dişle dolduracak olan yöntemlerin başında implant gelmektedir.

Ağzında hiç diş kalmamış olan hastalar için implant tedavisi uzun süreli ve yüksek maliyeti olan bir sistemdir.

Sinüs lift, kemik eklemesi veya kemik yetersizliği bulunan ve ileri cerrahi operasyon yapılması gereken hastalara, implant yerine All on Four implant tekniği uygulanmakta olan hızlı ve etkili bir çözümdür.

All On Four Tekniği Nedir?

All on Four implant, çok fazla kemik kaybı yaşamış, bu sebeple protez kullanamayan hastalara uygulanan bir diş tedavi yöntemidir. Hastaya 4 ila 6 adet implant uygulanan ve protezi sabitleyen bir uygulamadır.

Uygulamayı daha önce denememiş olanlar tarafından “All on Four tekniği nedir” soruları yaygın olarak sorulmaktadır.

Ağzında hiç diş bulunmayan hastalar için son derece başarılı sonuçlar veren bir tedavidir. Hasta bu şekilde aynı gün geçici sabit protezini kullanmaya başlayabilmektedir.

All On Four implant tekniği;

10 yılı geçkindir diş hekimlerince uygulanmakta olan ve tavsiye edilen bir uygulamadır. Tedavinin amacı; hastaya güvenilir, dayanıklı ve uygun maliyetli bir uygulama sunmaktır.

Çenenin ön bölümünde, en kalın kemiğin bulunduğu yere iki implant, çenenin arka bölümüne ise iki implant uygulanır.

Ön kısımda ki implantlar 90 derece açı ile yerleştirilir ancak sağlamlığını en üst düzeye çıkarmak için arkada bulunan implantlar 45 derece açı ile yerleştirilir.

 

Dört adet implant çeneye sabitlendikten sonra, uygulanan implantların üstüne tedaviye bağlı köprü veya kronlar sabitlenir.

All on Four tedavisi öncesinde hastadan elde edilen ölçülere bağlı olarak geçici protez hazırlanır.

Hastanın ağzında, çekilmesi gereken diş bulunuyorsa bu dişler bölgesel uyuşturma uygulanarak çekilir. Sonrasında implantlar yerleştirilir. Ölçüye bağlı hazırlanan geçici protezler, implantlara takılır ve 3 ay boyunca hastanın ağzında kalır.

Kalıcı protezler ise 3 ay sonra takılır.

All On Four İmplant Tekniği

All on Four implant uygulaması, ağzında çok sayıda diş kaybı bulunan veya tüm dişlerini kaybetmiş olan hastalara belirli açılardan sabitlenen implantların üzerine aynı günde uygulanan protez uygulamasıdır.

Kemik yapısı sebebiyle geleneksel implant teknikleri uygulanamayan ve ağzında diş bulunmayan hastalara uygulanan All on Four implant tekniği, hastalara güvenilir ve dayanıklı, estetik bir görünüm sağlamaktadır.

All on Four İmplant tekniğini;

 • Çeşitli nedenlerle, çok fazla sayıda ya da tüm dişlerini kaybetmiş olan hastalara All on Four implant tekniği uygulanmaktadır.
 • Hastanın çene kemiği yüksekliği ve genişliği tedavi için uygun ise bu işlem tercih edilebilir.
 • Radyoterapi, kimyasal tedavi gibi tedavileri yakın zaman içerisinde kullanmamış olan hastalara uygulanabilmektedir.
 • Hastanın kemik yapısı uygulamaya müsait ise ve genel sağlık durumu iyiyse All on Four implant uygulaması tercih edilebilmektedir.

Operasyon sonrasında hasta, diş etlerinde veya yanaklarında şişkinlik, ağrı hissedebilmektedir ancak bu durum diş hekiminin verdiği doğru ilaçların kullanılması ile giderilebilmektedir.

Bu sayede operasyonu ağrısız ve sızısız olarak nitelendirmek mümkündür.

All on Four implant, çene kemiği ile uyum sağlayabilen bir uygulamadır ancak implantın oturma süresi olan üç ay boyunca yapışkan veya katı gıdaların tüketilmemesi tavsiye edilmektedir.

Tedavi sonrasında hasta, mutlaka doktorun tavsiye ettiği şekilde beslenmeli. Bu sayede süreç içerisinde All on Four tedavisinde istenmeyen sorunlar oluşmaz veya hasta çok fazla ağrı, sızı çekmez.

All On Four Yaptıranlar

All on Four yaptıranlar, uygulamadan her hangi bir sorun yaşamamaktadır ancak uygulama sonrasında hasta belli bir süre ağrı veya sızı çekebilir.

İlk zamanlar, kısa bir süre diş etinde veya yanakta şişlik oluşabilir. Hastaların, tedavi için tek şikâyetleri bu yöndedir.

All on Four implant tedavisinin sağladığı yararlar;

 • Hastanın diş etini kesmeye gerek duyulmadığı için acısız ve basit bir işlemdir.
 • Uygulaması kolay ve hızlıdır.
 • All on Four implant tedavisinden sonra işlik veya kanama oluşmaz.
 • Hastanın aldığı tek bir randevu ile implantlar sabitlenir ve hastanın protezleri sabitlenir.
 • Yaşlı, genç her türlü hastaya uygulanabilir.
 • Diğer implant yöntemlerine nazaran sistemik rahatsızlıkları bulunan hastalara uygulanabilmektedir.
 • Ağzında hiç diş bulunmayan, dişsiz hastalara tek bir gün içerisinde uygulanan tek bir cerrahi operasyon ile sabit diş protezi yapılabilmesi mümkündür.
 • Sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi veya eksiltmesi uygulanmadığı için ameliyat diğer uygulamalara nazaran daha kolaydır.
 • Diş implantının operasyon süreside son derece kısadır.
 • Uygulamada dişlere kullanılacak implant sayısının azalmasıyla ve ek olarak cerrahi operasyon gerektirmemesinden dolayı maliyeti, fiyatı çok daha düşüktür.
 • Hastaya uygun, özel bir planlama ile estetik ve doğal bir görünüş sağlar ve gülüş estetiği uygulanır.
 • Uygulamanın temizliği ve bakımı da tedavinin yapılması kadar kolaydır.
 • Hastanın hareketli diş protezi kullanamadığı durumlarda bu yöntem tercih edilebilmektedir.
 • Tasarımı damaklı diş protezine göre değişiktir ve benzemez. Hastanın damağını kapatmadığı ve kaplamadığı için kullanımı da kolay bir yöntemdir.
 • Tedavinin seansları az olduğu için şehir dışında veya başka bir ülkede yaşayan hastalarında uygulatması mümkün bir yöntemdir.

All On 4 İmplant Yaptıranların Yorumları

All on 4 implant yaptıranlar, tedavi hakkında kötü yorumlarda bulunmamaktadır. All on Four implant uygulaması, uzman hekimler tarafından yapıldığı müddetçe her hangi bir sorun teşkil etmemektedir.

All on Four implant yaptıranların yorumları arasında, uygulamanın kısa zamanda sonlandığına dair memnuniyet belirten ayrıca hastanın dişçiye korkarak müracaat etmesinin gereksiz olduğuna dair güven veren yorumlar bulunmaktadır.

Müşteriler;

 • Uygulamanın kısalığından,
 • Tedavinin kolay ve basit uygulamasından,
 • Ağrısız ve sızısız sonlanmasından,
 • Estetik açıdan doğal ve güzel görünmesinden kaynaklı All on Four tedavisinin gayet kullanışlı olduğuna dair yorumlar yapılmaktadır.

All on Four implant tedavisini uygulatmış olan hastalar, özgüvenlerinde gözle görülür bir artış tespit ettiklerini belirtmektedir. Gülüşü ve ağız sağlığı kusursuz duruma getirilen hastaların kendine güveni artmaktadır.

All on Four implant tedavisi; hastanın konuşma, yemek yeme gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için uygulanmaktadır ve sonuçları başarılı ve verimli bir uygulamadır.

Uygulamadan faydalanan hastalar, yapılan dişlerden çok memnun kalmakla birlikte, kendi dişiymişçesine kullanışlı ve rahat olduğunu da belirtmektedir.

All on Four uygulaması hem vakit açısından hem de maliyeti açısından uygun olan bir tedavi yöntemidir.

Bu sayede diş hekimleri tarafından uygulanması sıklıkla tercih edilen ve ağzında diş bulunmayan herkesin rahatlıkla uygulatabilecekleri bir uygulamadır.

All On Four Yorumları

All on Four implant uygulaması yapılacak olan hastalara öncelikle detaylı klinik muayene yapılır ardından radyolojik muayeneye tabi tutulur. Bilgisayarlı tomografi ile ölçüsü alınan hastaya uygun bir tedavi planı hazırlanır.

All on Four implant tedavisinin uygulama koşulları, cerrahi operasyon ve diş protezi olarak iki bölümden oluşmaktadır. Tedavinin uygulamasının yapılacağı gün, hasta için özel olarak planlamaya uygun biçimde dört parça implant yerleştirilir.

Ardından aynı gün geçici diş protezi, uygulanan implantlar üzerine sabitlenir ve üç ay boyunca hastada kalır. Bu, tedavi süresince hastanın normal yaşamına devam edebilmesi için şarttır. Aradan üç ay geçtikten sonra hastaya kalıcı diş protezleri uygulanır.

All on Four implant tedavisi son derece güvenilir bir uygulamadır ve kullanıcıya sorun yaratmaz. All on Four yorumları da bu kanaattedir.

Hastalar;

 • İmplant uygulamasının kesinlikle bir soruna yol açmadığını,
 • Uygulamanın gayet basit ve acısız olduğunu,
 • İyileşme süresi bittikten sonra kendi dişleriyle protez arasında hiçbir fark görmediklerini,
 • Kendi dişi gibi kullanabildiklerini ve rahat olduğunu,
 • Uygulama süresinin kısalığını,
 • Tüm uygulama çeşitlerinden daha kolay olduğunu,
 • Bölgesel uyuşturma ile yapıldığından hiçbir şekilde hissetmediklerinden bahsetmektedirler.

All on Four implant tedavisi, uygulaması kolay olduğu gibi estetik açıdan da çok kullanışlıdır. Tedaviden yararlanmış hastalar, All on Four implant tedavisinden sonra özgüvenlerinde belli oranlarda artış yaşadıklarını ve özgüvenlerinde fark edilebilir bir artış yaşadıklarını belirtmektedir.

Sağlıklı bir ağıza ve güzel bir gülüşe sahip olan hastalar, All on Four implant tedavisinden çok memnun kalmışlardır.

Ağızında hiç diş bulunmayan ve çene kemiği dokusu uygulamaya müsait olan hastaların All on Four implant tedavisinden yararlanması gayet mümkündür.

All On Four Bakımı

Geleneksel yöntemlere kıyasla, All on Four implant tedavisi kısa süreli ve tamamen kaplanan protezlere oranla daha düşük maliyetlidir.

Yine de uygulamasının belli bir maliyeti olduğundan dolayı hem hastanın parasının boşa gitmemesi için hem de protezleri uzun süre kullanabilmek amaçlı tedavi sonrası ağız bakımının doğru ve düzenli olarak sağlanması hasta için çok fazla önem arz etmektedir.

All on Four bakımı;

 • Diş ve protezlerin düzenli olarak gün içerisinde en az 2 defa fırçalanması gerekmektedir.
 • Hasta protezlere kendi dişiymişçesine özenli ve dikkatli bakım yapmalıdır.
 • Protezler dayanıklıdır ancak kalın kabuklu fındık, fıstık gibi çerezlerin protezle kırılmaması gerekmektedir.
 • Düzenli olarak 6 ayda bir, uygulamanın yapıldığı diş hekimliğine müracaat edilerek bakımı sağlanmalıdır.
 • Diş banyosu ile yıkanmalı ve sağlığa uygunluk sağlanmalıdır.
 • All on Four implant tedavisi uygulandıktan üç ay sonrasına kadar proteze yapışabilecek veya zarar verebilecek yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir.

All on Four implant tedavisi, uygulaması ve bakımı kolay bir tedavi yöntemidir. Ayrıca hasta kullanım, uygulama veya sonrasında hiçbir şekilde protezlerinden yana memnuniyetsizlik yaşamamaktadır.

All on Four implant ve protezler düzgün bakılması durumunda değiştirilmesine gerek kalmadan ömür boyu kullanılabilmektedir.

Ankara’da bulunan diş kliniğimizde All on Four implant tedavisini hastalara uygulamaktayız.

All On Four Protez Fiyatları

All on Four protez uygulaması son dönemin en çok tercih edilen diş tedavisi yöntemidir. Bu sayede hastalar, hiçbir sıkıntı çekmeden, kısa süre içerisinde tedaviyi sonlandırıp, sağlıklarına kavuşabilmektedir.

Geleneksel yöntemlere kıyasla implant sayısının azalmasına bağlı olarak maliyetsiz ve kısa süreli bir tedavi yöntemidir. Diş hekimleri tarafından da oldukça yaygın bir şekilde uygulanmaktadır ve hastalar tarafından hiçbir olumsuz etkisi görülmemiştir.

Uygulamanın profesyonel ve alanında uzman, bu konuda tecrübeli diş hekimleri tarafından yapılması gerekmektedir. Maliyeti de uygulanacak diş kliniğine, hastanın durumuna ve diş hekiminin uzmanlığına bağlı olarak değişim göstermektedir.

Ölçüler bilgisayar ortamında, bilgisayarlı tomografi ile alınır ve tasarım bilgisayar üzerinden yapılır. Hesaplar milimetrik olarak uygulandığından bilgisayarla tasarlanması, uygulamanın kusursuz olmasını sağlamaktadır.

Alınan ölçülere uygun protezler hazırlanması hastanın ağız sağlığı açısından çok önemlidir. Olası bir hata hasta için kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

All on Four protez fiyatı, uygulanması yapılacak olan diş kliniğine ve kullanılacak materyale bağlı olarak değişim göstermektedir.

Çene yapısının arka tarafında kemik erimesi bulunan hastalarda bile ileri seviye kemik ameliyatına ihtiyaç bulunmadan tedavinin uygulanması yapılabilmektedir.

All On Four İmplant Tekniği Ankara

All on Four implant uygulaması, kişinin çene ölçülerine bağlı olarak uygulanmaktadır. Ölçülerin diş hekimi tarafından doğru bir şekilde alınmamış olması istenmeyen birçok probleme yol açabilmektedir.

Bu sebeple uygulama alanında uzman bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır.

Son dönemlerde yaygın olarak kullanılmaya başlanan All on Four implant tedavisi, geleneksel implant tedavisine oranla daha düşük maliyetli ve hızlı bir uygulamadır.

Uzun süreli geleneksel implant yöntemleri, uygulamanın süresine bağlı olarak maliyette artış göstermektedir. Bu sebeple All on Four implant tekniği, uygulamaya uygun hastalara en yaygın kullanılan implant tedavisi yöntemidir.

All on Four implant tekniği ile geleneksel implant yöntemlerini kıyaslamak gerekirse;

All on Four implant diş tedavi yöntemi,

 • Sabit bir köprü oluşturulabilmesi açısından, iki ön, iki arka olmak üzere dört adet implant ile uygulanır.
 • Geleneksel implant yöntemlerinden daha uygun maliyetli ve etkili bir çözümdür.
 • Hastaya implant uygulaması ve dişlerin takılması tek randevu ile sonuçlanmaktadır. Bu sayede uzun soluklu bir tedavi yöntemi değildir.

Geleneksel implant yöntemlerinde ise;

 • Protezin sabitlenebilmesi için 6 ila 8 adet implant uygulanması gerekmektedir.
 • İşlem daha fazla implant, cerrahi operasyon ve randevu gerektiren ve masraflı bir uygulamadır.
 • Tedavi süresi çok daha uzundur.
 • Çok sayıda randevu gerekmektedir ve kalıcı protez uygulanana kadar geçici protez uygulanır.
 • İyileşme süreci, tedavi süreci gibi uzundur ve 6 ila 8 aylık bir süredir.

Klasik uygulamada implantların tümü 90 derecelik acıyla sabitlenmektedir ve köprü protezi destekleme amaçlı en az 6 implant sabitlenmesine ihtiyaç vardır.

İşlemin devam edebilmesi ve kalıcı olarak diş yapılabilmesi için 3 ila 6 aylık bir iyileşme süresi beklenmektedir ayrıca bazı durumlarda, hastanın kemik dokusunun yeterli olmadığı zamanlarda kemik grefti uygulanmaktadır.

All on Four implant tekniği tüm bunlara kıyasla daha kısa sürelidir ve ağrısızdır.

Klasik uygulamadan farkı;

Sabitlenen köprü implantlarının 4 adet olması ve bunların çene kemiğinin ön kısmına ve arka kısmına sabitlenmesidir.

Ön kısma iki adet implant 90 derecelik açı ile sabitlenirken, arka kısma iki adet implant 45 derecelik açı ile sabitlenmelidir.

Çoğu hastalarda ise kemik grefti uygulanmasına gerek kalmamaktadır ve tek randevu ile işlem tamamlanabilmektedir. Hasta implatlar oturana kadar geçici protez kullanmaktadır.

İmplantların oturması ise 3 ay sürmektedir ve üç ayın sonunda sabit dişler uygulanır ve tedavi sonlanır.

All on Four implant tekniği Ankara’da bulunan diş sağlığı kliniğimizde uygulanması yapılan bir tedavi yöntemidir.

TOP
× Canlı Destek