FORGOT YOUR DETAILS?

diş hekimi muayenesi

Monoply Zirkonyum

Monoply Zirkonyum Nedir Ve Ne İşe Yarar?

İstenilen estetik operasyondan gerçekleşmesi için diş tabanında farklı bir madde kullanılmaktadır. Metal yüzeyin kullanılması tercih edilmemesi kullanılan yüzeyin zirkonyum maddesine içermektedir. Monoply zirkonyum nedir. Sorusu için zirkonyum maddesi arka dişler için kullanılabilecek kadar sağlam almakta olup ön dişlerde rahatsız edilmeyecek ışık geçirgenliği sayesinde doğal bir görüntü elde edilmesini amaçlayan bir estetik operasyondur. Işık geçirgenliği ile zirkonyum demir maddesinin tercih edildiği operasyonlardan farklı olarak gri bir görünüm gözlenmemektedir. Alaşımın rengi diş doğallığına yakın olarak beyaz bir renkten meydana gelmektedir.

Monoply Zirkonyum Nerelerde Kullanılır?

Kalıtsal olarak düşmelerinde ve diş yapısında gözlenen renk oluşumlarının beyazlatılması aşamasında kullanılabilmektedir. Ağız yapısında diş ayrıklığı oluşumunda ve yapısal olarak gözlenmesine kullanılabilen bir yöntem olarak belirtilir. Diş yapılarında gözünden çapraşık ve eğri diş oluşumlarında istenilen estetik sonucunda elde edilmesi açısından kullanılabilmektedir. Köprü diş gibi veya kaplama gibi oluşumlar sonrasında çıkan problemler açısından bir çözüm olarak zirkonyum tercih edilebilmektedir. Diş yapısında dolgu ihtiyacı gözlenmesi fakat diş yapısının dolgu yapımı için yeterli malzemeyi taşımaması halinde zirkonyum ihtiyaç duyulan dolgu işleminin yerine tercih edilebilmektedir.

Monoply Zirkonyum Faydaları Nelerdir?

İleri yaşlarda veya kalıtsal problemlerden dolayı diş eti morluklarının gözlenmesini zirkonyum operasyonu sonrasında gözlenmediği belirtilmektedir. Zirkonyum sağlam ve güçlü maddeden oluştuğu için dişlerde zirkonyum operasyonu sonrasında hassasiyeti gözlenmez. Vücut yapısına ve ağız dokusu hücrelerine Tamam en uygun olarak belirtmekte olan doğal bir madde olarak ifade edilir.

TOP
× Canlı Destek